Kevadpühade tähistamine Palamuse muuseumis

Juba vanasti värviti mune siblulakoortega, kaselehtedega, madaraga ja kohvipaksuga. Hilisemal ajal on tulnud kasutusele vesivärvid ja munalakid. Preaegu on populaarsust kogumas vesipildid ja kleepsud. Palamuse muuseumis räägime kevadpühade erinevatest nimetustest ja kombestikust, mängime erinevaid rahvamänge ja loomulikult värvime sibulakoortega pühademune!

NB! Võta kaasa palun toores muna, mille saab pärast värvituna kaasa.

Related posts

Urmas Vaino näitus “Kuidas maalida muusikat”

15.04-18.05 on Palamuse muuseumi koolimaja teisel korrusel avatud Urmas Vaino näitus “Kuidas maalida muusikat” Ise on ta öelnud näituse kohta järgmist: Kompositsioon, harmooniad, tonaalsused, rütmid, kõlad, ruum jne – need on komponendid, millest koosnevad kõik kunstid, olgu tegu muusika, kujutava kunsti, tantsu, näitemängu või muu kunstivaldkonnaga. Kui kuulan suletud silmil muusikat, siis kujutlus hakkab looma

Raamatu järjehoidja meisterdamise töötuba

16. aprillil kell 13-15 põnev töötuba Palamuse muuseumi peamajas. Töötuba on pühendatud Eesti raamatu aastale- Eesti Raamat 500. Lugemishuvi suurendamiseks meisterdavad osalejad vastavalt vanusele meelepärase järjehoidja. Töötuba juhendab Kersti Pook. Osalemine on tasuta!