Ehtenõela tegemise töötuba

Tähelepanu!

Ehtenõela töötuppa on vajalik eelregistreerimine!

7760514 või info@palamusemuuseum.ee

Ehtenõel on ajalooliselt olnud Eesti naise ehtelaekas juba nooremast pronksiajast peale. Ehtenõela on kasutatud üsna praktilistel eesmärkidel – näiteks kleidi detailide kinnituseks, kaunistuskettide kinnitamiseks rinnale, kui ka iseseisva kaunistusena (rinnanõel).

Töötoas vaatame erinevaid ehtenõelade variante ja nende tegemise võimalusi. Valmistame nö proovinõela vasest või messingust ja soovi korral lõpliku verisooni hõbedast. Värvi lisamiseks kasutame külmemaili ja võib olla üllatusena veel midagi.

Eesmärk on saavutada tulemus võimalikult lihtsate ja käepäraste vahenditega, et töötoas osalenud saaks omandatud oskuseid ja teadmisi ka edaspidi iseseisvalt kasutada – kas siis endale meelepärase ehtenõela valmistamiseks või hoopis omanäolise kingituse loomiseks.

Related posts

Giidituur “Õuduste öö Palamuse muuseumis”

Harukordne võimalus osaleda 14. novembril giidituuril- Õuduste öö muuseumis Palamuse muuseum, ainus kihelkonnakooli vaimu kandev paik, hoiab endas midagi enamat kui vanu koolilugusid. Poiste magamistoas rändab öösiti kodukäija, kelle jäine vari vilksatab akna taga ja kes sosistab kaotatud hingedest. Sammaldunud seinad mäletavad paharettide patte ja reetlikke samme, mis vaevatud köstrile ööde pimeduses ette kantakse. Olgu

Näitus <br> “NAIST <12> MAJA “

Avamine 12. novembril 2024 kell 17 Näituse idee, koostamise ja eksponeerimisega  julgustame inimesi talletama Palamusega seotud lugusid. Näitusele on kogutud erinevas vanuses ja taustaga inimeste mälestusi ja lugusid Palamusest. 12 naist ja 12 hoonet, mis on olulised Palamusele – lood elust enesest nende silmade ja mälestuste läbi. Kuulda saab lugusid esimesest suudlusest Goldbergi villa trepil